Ajutați dezvoltarea site -ului, împărtășind articolul cu prietenii!

Ediția de anul acesta este unică din multe puncte de vedere. Western Varșovia Poviat, în rolul organizatorului, se concentrează pe amintirea figurii lui Janusz Kusociński și oferă posibilitatea de a alerga pe urmele Maestrului. Toate acestea datorită imaginii Maestrului pe tricouri, care, produsă prin cea mai durabilă metodă de sublimare, va servi alergătorilor pentru o lungă perioadă de timp.

Croiala cămășilor a fost ca la edițiile anterioare, mâneci scurte de damă și maiouri pentru bărbați.

Organizatorul s-a ocupat și de voluntari. Anul acesta, ei vor reprezenta echipa Kusy în tricouri verzi.

Pentru toți cei care trec linia de sosire, va exista o medalie albă și roșie, cu referire la emblema Poloniei, pe care Janusz Kusociński a purtat-o ​​pe tricoul său în timpul Jocurilor Olimpice de la Los Angeles. La 31 iulie 1932, a câștigat aurul olimpic la peste 10.000 m.

Încrucișăm degetele pentru toți alergătorii și sperăm la o competiție sportivă bună, combinată cu o atmosferă uimitoare.